CHOLESTEROL W DIECIE NIE STANOWI ZAGROŻENIA !!!!! Jerzy Zięba

ziebajerzy

A teraz ABSOLUTNY HIT SEZONU, a może DEKADY!!!!!

Prasa australijska (The Australian, 21-22 luty, 2015) donosi, że :

Draft dietary guidelines issued by the US Office of Disease Prevention and Health Promotion have removed a warning that people should limit the amount of cholesterol they eat. …

Czyli :

“Wstępne zalecenia wydane przez Amerykańskie Biuro d.s Zapobiegania Chorobom i Promocji Zdrowia usunęło ostrzeżenie, że ludzie powinni ograniczyć ilość cholesterolu jaki spożywają”.

A w oryginalnym brzemieniu, dla niedowiarków

http://www.health.gov/…/Scientific-Report-of-the-2015-Dieta…

wygląda to tak :

Cholesterol. Previously, the Dietary Guidelines for Americans recommended that cholesterol intake be limited to no more than 300 mg/day. The 2015 DGAC will not bring forward this recommendation because available evidence shows no appreciable relationship between consumption of dietary cholesterol and serum cholesterol, [….]Cholesterol is not a nutrient of concern for overconsumption.

A po polsku jest to tak :

Cholesterol. Poprzednio, “Wytyczne Dietetyczne dla Amerykanów”, zalecały, żeby spożycie cholesterolu nie było wyższe niż 300mg/dzień. Wytyczne w roku 2015 tego zalecenia już nie wprowadzają, ponieważ istniejące dowody naukowe NIE wskazują na istotny związek pomiędzy spożyciem cholesterolu w diecie i poziomem cholesterolu we krwi. Cholesterol nie jest substancją odżywczą, która stanowiłaby zagrożenie z powodu jej nadmiernego spożycia.

NARESZCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Powtarzam to od ponad 20 lat !

CHOLESTEROL W DIECIE NIE STANOWI ZAGROŻENIA !!!!!

Ciekawe kiedy, otumanione towarzystwo lekarzy i dietetyków polskich to w końcu zrozumie i przestanie ludziom mówić jaki to boczek jest niezdrowy, a jajka to już w ogóle…! bo… cholesterol !!
Ciekawe ile lat trzeba będzie czekać, aż ta informacja zawita po polskie „strzechy” uczelni medycznych.
Ile ludzi, przez następne lata będzie „uważać na cholesterol w diecie”, bo tak powiedział lekarz lub dietetyk !

Można powiedzieć, tak… FOBIA CHOLESTEROLOWA będzie w Polsce trwać jeszcze wiele lat, zanim beton w wielu głowach się nie skruszy pomimo tego, że … ci, którzy tą fobię stworzyli (Amerykanie) sami już od tego odchodzą. Ciekawe ile to doktoratów czy habilitacji trzeba będzie wywalić na śmietnik, gdzie tematem była „walka” z cholesterolem w diecie człowieka !!!
Wiedziałem, że stanie się to jeszcze za mojego życia :-))) Szkoda tylko, że ta głupota trwała prawie 50 lat

Ciekawe kiedy polska prasa zacznie o tym pisać ????
Bardzo Was proszę, przekazujcie tą informację wszędzie, gdzie tylko się da !!!

Co za wspaniały był dzisiaj dzień !!!!

Pozdrawiam,
Jerzy Zięba

źródło/ https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1577006482583904&id=100008237014621/ 11.03.2015r

„Jestem daleki od wszelkich spiskowych teorii, niemniej mam wrażenie, że wiele informacji jest ukrywanych” – mówi Jerzy Zięba.

Jerzy Zięba od ponad 20-stu lat zajmuje się naturoterapią, szczególnie w odniesieniu do naturalnych metod leczenia i zapobiegania chorobom przewlekłym i nowotworom.
Publikuje artykuły w prasie, jak też prowadzi wykłady dotyczące prostych i skutecznych metod leczenia i zapobiegania chorobom bez stosowania środków sztucznie syntetyzowanych.
Na wykłady  Jerzego Zięby przychodzą profesorowie, lekarze, przyjeżdżają pacjenci, których to choroby medycyna akademicka uznała za przewlekłe lub nieuleczalne. Podaje on informacje – że można takim chorobom zapobiegać, że można je leczyć przy użyciu prostych metod, znanych od bardzo dawna, wykorzystując substancje naturalne.

 

 

 

 

Zobacz również

2 Komentarze

 1. maslanykalicja pisze:

  całkowicie zgadzam się z mitami o holestyrolu z Prof.Ziębą sama przestałam zarzywać leki na cholesterol ,początkowo poszedł górę ale po zmianie diety ,spadł o 100 punktów jak również trójglicerydy.

  • mpawelczuk pisze:

   Zmiana diety jest pierwszym zaleceniem lekarskim, gdybyś zmieniła dietę na początku to nikt by Ci nie przepisał leków na cholesterol ;)

 2. cmegi pisze:

  Baaaaaaardzo dziękuję! Wspaniała wiadomość bo po odrzuceniu statyn (na 4 m-ce) wzrósł mi cholesterol.

  • Ewa pisze:

   To dobrze panie Smegi bo bardzo jest potrzebny . Szczególnie dla systemu nerwowego , sprawnosci mozgu pamieci odporności i wielu innych podstawowych funkcji . norma to u mezczyzn 250-260 u kobiet 260-270 (zrodlo Zieba videos) . Sa artykuly po polsku jaka katastrofa jest ZBYT niski cholesterol .
   Nie ma zlago cholesterolu- jest czescia naszego naturalnego funkcjonowania – w przeciwienstwie do ZLYCH – niebezpiecznych statyn i praktycznie polowy calej farma-chemii.

 3. kaśka pisze:

  To jak z tym cholesterolem, mam brać te tabletki czy nie? W dzieciństwie przeszłam ółtaczke zakaźna typu B i moja watroba z reguły trawi wszystko (po za mlekiem, stąd ma silnie odwapnione kości) U mnie tak wysoki cholesterol jest bez względu na pozywane potrawy. Co robić?

 4. agata pisze:

  A co z osobami z problemami sercowymi? Czy ten artykuł odnosi się tylko do osób zdrowych? Jeżeli mowa o cholesterolu I chorobach sercowych to ja chyba wolę słuchać kardiologa z 30 letnim stażem…

 5. Neuron pisze:

  Cholesterol bierze czynny udział w budowie naszego ciała. Skoro masz nadmiar to nie obniżaj go tabletami tylko zastanów się gdzie jest przyczyna że idzie w górę. Mam 35 lat czytam przepraszam za wyrażenie „tego Ziębę” i porównuję wiele spraw o których on sam mówi. Lekarze wiedzą jak wyleczyć, ale po co skoro mogą leczyć. Kumasz? Bo to jest tak – firma farmaceutyczna -pośrednik lekarz- klient czyli ty. Wielu moich kolegów ma problemy z nadciśnieniem oczywiście prędziutko rano tabletki, ojej mówię nie jest dobrze. Powiedz jeśli możesz dlaczego masz nadciśnienie bo to że je masz to już wiemy. odp. nie wiem lekarz nie wie ale obniżam. Sorki ale to po h…j tam byłeś. Tak jest z cholesterolem po coś go organizm produkuje , a może brak równowagi organizmu jest przyczyną. Wszystko szkodzi zdrowiu w nadmiarze tłuste też, dostarczaj minerały i witaminy żyj i nie użalaj się nad sobą. Dużo zdrowia.

 6. Neuron pisze:

  matoda leczenia naturalnego jest zbyt tania i mało opłacalna chociaż skuteczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>