Słowiańskie wedy po prostu „wiedzą co i jak”

18243slonca

„A pod słowiańskim dębem w bezimiennej mogile spoczywa zapomniany Swarożyc”

Jednym z najważniejszych przesłań Wed obok zdrowo myślenia, jest odbudowanie zdrowia, zwykłego, naturalnego, przynależnego każdemu człowiekowi zdrowia.
Aby zachować zdrowie należy oczyścić swój organizm i zmienić nawyki żywieniowe.
Niewiedza, ignorancji i ludzie spożywający niezdrowy rodzaj pokarmu blokują rozwój swojej świadomości, a to już jest związane z ludzką energetyką, choć na poziomie fizycznym jedzenie takich produktów powoduje również cierpienie komórek organizmu.
Wszystko co dziś widzicie w telewizji, reklamach i na bilbordach jest celowo zaprogramowane, aby zabrać nam nasze zdrowie. Jest takie powiedzenie: – „Nie ma nieuleczalnych chorób, są tylko nieuleczalni ludzie”. Zdrowie można odbudować, lecz do tego niezbędna jest zmiana myślenia, zmiana świadomościowa. Bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na to co mówili nasi przodkowie na temat zdrowia. Można wszystko odbudować, lecz trzeba wiedzieć jak…
Dlaczego dziś tyle chorób na świecie? Odpowiedź prosta: – Ponieważ ludzie prowadzą nieprawidłowy „obraz życia”. Kultura Wedyjska pozwala odzyskać zdrowie, pozwala zachować zdrowie i pozwala zdrowie ulepszać. Wedy po prostu „wiedzą co i jak”.

Miód, tak surowy jak i pitny, sprzedawany był za granicę zwłaszcza do Skandynawii gdzie był bardzo ceniony i uważany za rarytas.
Bartnictwo wymagało dużych umiejętności i wiedzy a samych bartników nazywano czasami „mistrzami pszczelimi” Bartnicy byli ludźmi wolnymi, rządzącymi się własnym obyczajem. Sztukę pszczelarską ojciec przekazywał synowi razem z drzewami bartnymi

Słowiańska wolność i równość oraz słowiańskie metody uzdrawiania
Słowiańskie metody uzdrawiania, kształtowały się przez wiele wieków dzięki wiedzy i doświadczeniu słowiańskich narodów. Są one podobne do wielu wschodnich metod uzdrawiania, jednak posiadają swoje własne, charakterystyczne metody. Początki słowiańskich metod uzdrawiania wywodzą się z obrzędowych praktyk uzdrawiania, ludów wchodzących w skład aryjsko – wedyjskiego sojuszu plemion.
Słowiańskie metody takie jak:
zrównoważony styl życia i sposób odżywiania,
gimnastyka profilaktyczna i lecznicza,
wykorzystywanie naturalnych roślin i minerałów dostępnych w przyrodzie,
specjalne masaże i inne manualne metody oddziaływania na ciało i umysł,
lecznicze kąpiele
stosowanie substancji leczniczych stworzonych na bazie naturalnych składników roślinnego, mineralnego i organicznego pochodzenia.
Dlatego dziś według Słowiańskich Metod Uzdrawiania proponuje się powrót do naturalnego dla nas, rytmu życia w harmonii z naturą i w zgodzie z jej odwiecznym cyklem. Zgodnie z tymi zasadami w życiu, wszystko powinno być podporządkowane zrównoważonemu umysłowi, który powinien być miarą wszystkich pozostałych czynników.
Człowiek jest częścią natury i według kanonów medycyny słowiańskiej, został on ukształtowany przez cztery żywioły, które były początkiem wszystkiego co znamy. Tymi żywiołami są: woda, ogień, powietrze i ziemia. Każdy z nich występuje w człowieku w odpowiednich proporcjach.
Proporcja tych żywiołów w ciele i umyśle powinna być stabilna, a jeśli zostanie zachwiana, pojawią się różne schorzenia.

Nauka wmawia nam, że dobre zdrowie zależy przede wszystkim od takich aspektów jak genetyka, styl życia i dieta. To prawda, że te czynniki odgrywają ważną rolę, ale okazuje się, że jest inny niedoceniany czynnik, do którego istotności nie przywiązuje się większej uwagi. Jest nim nasza świadomość.
Pozytywne myślenie jest kluczem do pozbycia się wszystkich chorób…

Niestety Słowianie nie pozostawili nam żadnych przekazów pisanych o samych sobie.

„Ludzie zewnętrznie są podobni lecz wewnątrz siedzą zupełnie inne istoty!”

źródło http://innemedium.pl

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>