„Szczepienia XXI wieku”

szczepienia

 

„Szczepienia XXI wieku” – część pierwsza

 

„Szczepienia XXI wieku” – część druga

 

„Szczepienia XXI wieku” – część trzecia

 

 

 

Zobacz również

2 Komentarze

  1. Mirka Mirka pisze:

    „Zagrożenie dla zdrowia osobniczego i publicznego stanowi nie tylko stosowanie szczepionek OPV, ale także produkcja różnych szczepionek wirusowych. W 2014 r. firma GlaxoSmithKline w Belgii spuściła 45 litrów stężonej zawiesiny wirusów polio do lokalnych ścieków. Czy spowodowało to lokalne ogniska choroby? Nie wiadomo, bo korporacyjne media ukrywają takie informacje, lecz w innych krajach (np. w Syrii, Libanie) masowe zarażenia odszczepionym wirusem polio, który znalazł się w ściekach, miały miejsce.”

    „Zastanawiające jest to, że coraz częściej z rynku farmaceutycznego znikają kolejne szczepionki i te które są stosowane różnią się od wycofanych tym, że jeszcze wolno je aplikować. Fakt, że odbywa się to w taki sposób, jakby celem było jak najmniej informacji na te tematy można założyć, że wygląda to tak jakby próbowano zatuszować „ciche” eksperymenty na dzieciach, czynione przez tak zwaną „służbę zdrowia”. Lekarze zwykle nie informują o ryzyku powikłań poszczepiennych, dlatego rodzice nie wiążą ich ze szczepieniami. Gdy któryś z nich zapyta się o możliwość negatywnych odczynów większość z lekarzy patrzy na rodziców jak na przybyszów z obcej planety. Krytyka szczepionek wykracza poza pojmowanie zajmujących się nami niedouczonych konowałów.

    Alergia. Niektóre dodatkowe substancje w szczepionkach żelatyna, białka jaja kurzego, białka drożdży) mogą wywołać reakcję anafilaktyczną. Tiomersal – etylowa pochodna rtęci o silnych właściwościach bakterio- i grzybobójczych 2-fenoksyetanol jest oleistą cieczą o właściwościach bakteriostatycznych. Wchodzi w skład kosmetyków (m.in. jako utrwalacz do perfum), preparatów odkażających do skóry, środków odstraszających owady (repelenty), a także niektórych szczepionek. Sole glinu stosuje się w niektórych szczepionkach w charakterze adiuwantu Formaldehyd stosuje się w procesie produkcyjnym szczepionek do inaktywacji bakterii, wirusów i toksyn w celu uzyskania bezpiecznych antygenów „zabitych”. Absurdem również jest twierdzenie, że szczepionki skojarzone posiadają mniej antygenów. To tak, jakby twierdzić, że 4+4 jest 2. Wbrew naturze jest podawanie antygenów, a właściwie mieszanki różnych antygenów bakterii lub wirusów (a zwłaszcza o nie chodzi) wywołujących różne choroby. Nie ma nigdzie w literaturze medycznej przypadku, by ktoś chorował jednocześnie na kilka chorób zakaźnych.

    Co do zawartości konserwantów – tutaj chodzi nie o ich ilość, ale jakość. Nie każdy konserwant, czy adiuwant jest potencjalnie niebezpieczny. Wystarczy jeden np. skwalen, by skutecznie doprowadzić do totalnego rozregulowania układu immunologicznego z długotrwałymi następstwami. Nadmienić należy, że każdy producent szczepionki dąży do uzyskania jak najwyższej immungenności. I niekoniecznie interesują go długofalowe następstwa dla organizmu po zastosowaniu takich „hiperszczepionek”. Wnioski wysuwają się same.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>