Zastanawiałeś się kiedyś skąd biorą się choroby?

19334gorytrawy

… człowiek staje się tym o czym myśli …
Zastanawiałeś się kiedyś skąd biorą się choroby?
Najczęściej są skutkiem negatywnego myślenia.

„Jeśli cierpisz na jakąś chorobę i skupiasz się na tym, rozmawiasz o tym z ludźmi, to tym samym tworzysz więcej komórek chorobowych. Musisz widzieć samego siebie żyjącego w doskonale zdrowym ciele. Chorobą niech zajmą się lekarze.” Bob Proctor.

Oczywiście orędownicy takiego podejścia absolutnie nie odradzają klasycznych metod leczenia. Raczej przekonują do tego, że uzdrawianie za pośrednictwem umysłu może współdziałać harmonijnie z klasycznymi metodami leczenia. Jeśli zaś choruje bliska Ci osoba, nie dodawaj jej chorobie energii poprzez rozmawianie o niej. Jeśli chcesz pomóc chorej osobie to zmień temat rozmowy i zacznij mówić o czymś dobrym. Skoro nasze ciało jest produktem naszych myśli, to jedyne co możesz zrobić, to nakierować tę osobę na pozytywne ścieżki postrzegania siebie i rzeczywistości.

„Pogodniejsze myśli prowadzą zasadniczo do pogodniejszej biochemii. Do szczęśliwszego, zdrowszego ciała. Udowodniono, że negatywne myśli i stres poważnie degradują ciało i funkcjonowanie mózgu, ponieważ to nasze myśli i uczucia bezustannie przebudowują, organizują i odtwarzają ciało” Dr John Hagelin.

Bez względu na to jak oceniasz w tym momencie stan swojego ciała, w każdej chwili możesz zacząć odwracać to, co się z nim podziało. Zacznij snuć pozytywne myśli, zacznij czuć się jak szczęśliwy mieszkaniec tego globu i szczęśliwy posiadacz jedynych w swoim rodzaju towarzyszy: ciała i duszy. Oddawaj się myślom o doskonałości. Choroba nie może pojawić się w ciele, któremu towarzyszą harmonijne i pogodne myśli. To myśli o niedoskonałości są przyczyną schorzeń ludzkich, w tym także ubóstwa i braku szczęścia.

Powtarzaj sobie codziennie „Myślę tylko o doskonałości. Widzę tylko doskonałość. Jestem doskonałością.” I wiesz przecież, że nie chodzi tu o połechtanie swojego ego, ale o spojrzenie na siebie przychylnym i wyrozumiałym okiem.

Masz moc zmieniania swojego życia w takim samym stopniu jak uzdrawiania samego siebie.

– Człowiek staje się tym, co myśli.

 

źródło: hipokrates2012

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>