„Jesteśmy istotami duchowymi, odbywającymi ludzką podróż.”

10_o

„To, co dla ego jest słabością, w gruncie rzeczy jest jedyną prawdziwą potęgą”
Eckhart Tolle
.
„Spot­ka­nie dwóch oso­bowości przy­pomi­na kon­takt dwóch sub­stan­cji che­micznych: jeżeli nastąpi ja­kakol­wiek reak­cja, obie ule­gają zmianie.”
Carl Gustav Jung
.
„To, co zrobisz ze swoim życiem, jest kwestią interpretacji. Historia, którą sobie opowiadamy o nas samych i o sensie naszej egzystencji, określa jakość naszych doświadczeń. Dobre jest to, że możesz w każdej chwili zmienić tę historię, bo jesteś i zawsze będziesz jedynym autorem swego życia”
.
„Nie jesteśmy ludzkimi istotami, odbywającymi duchową podróż. Jesteśmy istotami duchowymi, odbywającymi ludzką podróż.”
Teilhard de Chardin
.
„Wydaje ci się, że masz rację, ale to iluzja. Prawda może być zupełnie inna.”  
.
„Słowa i pytania pochodzą z umysłu i tam cię też zatrzymują. Wyjdź poza umysł, musisz być ciszy i spokojny. Spokój i cisza; cisza i spokój – to jest sposób na wyjście poza. Przestań zadawać pytania. ”
Śri Nisargadatta Maharaj
.
„Bóg istnieje w samym sercu wewnętrznej ciszy. Kiedy odkrywasz Boga w swoim wnętrzu, odkrywasz go we wszystkim na zewnątrz.”
L. Jacobson
.
„W chwili, w której wkraczasz w świat słów zaczynasz oddalać się od Tego, co Jest. Im bardziej wchodzisz w świat języka, tym bardziej jesteś oddalony od egzystencji.”
Osho
.

„Jedyna władza na jakiej powinno nam zależeć, to panowanie nad samym sobą.”
Elie Wiesel
.

 

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>