KSIĘŻYCOWE DREWNO – UKRYTA PRAWDA O DRZEWACH I DREWNIE NA NOWO ODKRYTA

sekretne.zycie.drzew

KSIĘŻYCOWE DREWNO – UKRYTA PRAWDA O DRZEWACH I DREWNIE NA NOWO ODKRYTA

Kilka naukowo potwierdzonych faktów o drzewach i drewnie, które znane są ludzkości od starożytności i mogłyby pozytywnie zmienić dzisiejszy świat. Jednak „pewne siły” starają się aby nie dotarła ona do nas. Ten film trwa znacznie krócej niż 1 lekcja w szkole, a dowiesz się o drewnie (mam nadzieję) więcej, niż podczas całej edukacji szkolnej. Pionier drewnianego budownictwa ultra-ekologicznego – Austriacki leśnik – pan Erwin Thoma (Drewno100) buduje dziś domy całkowicie samowystarczalne, które przedłużają ludzkie życie. Peter Wohlleben – Badacz inteligencji i komunikacji drzew.
* Autor nie ma nic wspólnego z firmą ani publikacjami Pana Thomy

Dopiero z czasem zaczął odkrywać, że drzewa to więcej, niż tylko pnie i gałęzie. Okazało się, że potrafią czuć, kochać, przyjaźnić się, tworzyć sojusze czy planować na przyszłość. Wśród nich są samotnicy, indywidualiści, drzewa które bez pary usychają a także te, które nie mogą żyć bez stałego towarzystwa. Zupełnie, jak ludzie!

W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa, które z oddaniem troszczą się o swe potomstwo oraz pielęgnują starych i chorych sąsiadów, drzewa, które doświadczają wrażeń, mają uczucia i pamięć. Niewiarygodne? Ale prawdziwe! Leśniczy Peter Wohlleben snuje fascynujące historie o zdumiewających zdolnościach drzew. Przytacza wyniki najnowszych badań naukowych i dzieli się swoimi obserwacjami z codziennej pracy w lesie. Otwiera przed nami sekretny świat, jakiego nie znamy.

\

„Peter Wohlleben rzeczowo i z pasją przekonuje nas o tym – z czego od dawna zdają sobie sprawę biolodzy – że drzewa to istoty społeczne”.

Zobacz również

1 Komentarz

  1. Krymaza pisze:

    Wszystkie artykuly jak i filmy tej strony sa niesamowicie i pieknie opracowane, a ten o Ksiezycowym Drewnie jest fascynujacy.
    Dziekuje za chwle posziwu i jak zwykle najnizsze poklony dla Natury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>