Mądrzejsza część nas samych

154426_640

Czym jest medytacja?
Odkryj to sam. Dla Ciebie może być czymś innym niż dla mnie.
Zacznij medytować i sam sprawdź, czym jest medytacja dla Ciebie.
Medytuj wtedy kiedy chcesz .
Popatrz na koty, one pół życia medytują, możesz medytować jak koty.
To twój wybór dlaczego będziesz medytować. Po prostu zacznij i zrozumiesz.

Otaczają nas energie wielu osób, najczęściej negatywnych emocji innych osób, różne myślokształty i wibracje, które często kumulują się w otaczającej przestrzeni i nawarstwiają się.
To wszystko wpływa zarówno na nasz organizm, mózg, cały układ nerwowy i energetyczny, jak i na wszelkie przedmioty, rośliny, zwierzęta. Dlatego tak ważne staje się oczyszczenie .
Aby człowiek w ciele mógł odebrać impulsy z innych gęstości cały system przekaźników musi działać prawidłowo. Często jednak źle działa.
Bazą całego systemu jest powłoka eteryczna. Jeśli jest ona słaba, źle będzie funkcjonowała cała reszta.
Stąd wzięło się bardzo słuszne powiedzenie, „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Podczas wykonywania ćwiczeń fizycznych wydzielają się endorfiny – hormony szczęścia.
Dla każdego z nas odczuwanie szczęścia jest czymś innym, a dokładniej inne czynniki sprawiają, że czujemy się szczęśliwymi. Niezależnie od tego co jest czynnikiem szczęścia – każdy człowiek chce być szczęśliwy .
Są pewne zasady, jakimi należy się w życiu kierować, aby podnieść swoje poczucie szczęścia, to nasze subiektywne odczuwanie i jak sprawiać, aby i nam i wszystkim dookoła przytrafiało się więcej dobrych i szczęśliwych chwil.
– „weź odpowiedzialność w swoje ręce” ,,, każdy sam odpowiada za siebie.
Po prostu wyobraź sobie, jak to już będzie, kiedy osiągniesz to co chcesz, zamknij oczy i wyobraź sobie ciepłe ulubione kolory, dźwięki natury takie jakie są dla ciebie atrakcyjne oraz smak i zapach ulubionych owoców lub kwiatów a może zapach lasu.

Technik relaksacyjnych i technik medytacji jest wiele.
Jest to bardzo ważny element profilaktyki zdrowotnej, mający coraz więcej zwolenników. Dowiedziono naukowo że istniejącą zależność między poziomem stresu a zapadalnością na różne jednostki chorobowe. Dziedzina, która się tym zajmuje to psychoneuroimmunologia – badająca zależności między naszą psychiką a układem odpornościowym. Okazuje się, że medytacja, czy techniki relaksacyjne wpływają wyjątkowo korzystnie na naszą psychikę ale także i na organizm. Stan relaksu jest pomocny jako wsparcie w terapii. Przede wszystkim stanowi ogromne wsparcie w zwalczaniu stresu oraz wzmaganiu kreatywności.
Niewątpliwie jest to temat warty dalszych badań oraz samodzielnego stosowania z uwagi na rozliczne udowodnione już zalety.
„Kto patrzy na zewnątrz: śni, kto patrzy do wewnątrz: budzi się”
Jeśli szukasz najlepszego, największego przyjaciela duchowego poza sobą, to nigdy go nie znajdziesz, bo go tam nie ma.
Najwspanialszym przyjacielem duchowym, którego będziesz miał zawsze, jesteś ty sam.

Uśmiechnij się :)
Do zobaczenia w innych wymiarach świadomości…
Mirka :)

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>