Zrównoważone życie

16588_n

Technika łagodzenia bólu i podniesienia energii życiowej
„Uzdrawianie holistyczne”

Usiądź na krześle z prostym oparciem i zamknij oczy. Twoje dłonie powinny leżeć na kolanach (zwrócone spodami w dół).
Oddychaj rytmicznie, dopóki twój oddech nie stanie się regularny. Twoje wdechy i wydechy powinny mieć jednakową długość.
Kiedy zauważysz zmianę temperatury którejś dłoni (albo obydwu), umieść swoją lewą rękę na podstawie kręgosłupa, a prawą połóż na czubku swojej głowy. Pozwól im pozostać w tej pozycji. Pamiętaj, aby przez cały czas oddychać rytmicznie.
Kiedy raz jeszcze zauważysz zmianę temperatury którejś dłoni (albo obydwu), zamień ręce miejscami. Wykonuj to ćwiczenie przez mniej więcej dziesięć minut, po czym rozluźnij się i znów połóż dłonie na kolanach. Pamiętaj, by przez cały czas mieć zamknięte oczy i utrzymywać powolny, spokojny rytm oddychania.
Metoda ta jest niezwykle skuteczna.

” Zrównoważone życie!”
W terminologii ezoterycznej „prana” to słowo, które jest używane w odniesieniu do całej energii Wszechświata. Owa energia ma kluczowe znaczenie dla zachowywania przez nas dobrego stanu zdrowia, a w ostatecznym rozrachunku także dla istnienia naszego ciała fizycznego. Pobieramy ją za każdym razem, kiedy robimy wdech, a za pomocą procesu rytmicznego oddychania możemy ją poddać kontroli. Jednym z zadań głównych czakr jest przekształcanie napływającej prany i rozprowadzanie jej do organów naszego ciała. Pomagają one w ten sposób utrzymać stan równowagi i harmonii na wszystkich poziomach. Pomimo tego, że słowo „nadi” oznacza dosłownie „nerw”, jest ono w rzeczywistości używane jako określenie integralnych elementów złożonej sieci maleńkich kanalików, które przenikają nasze ciało subtelne – doskonalszą pod względem duchowym część naszego jestestwa. Nadi wyglądają w zasadzie jak żyły, ale zamiast przewodzić krew, pomagają głównym kanałom energetycznym (nazywanym meridianami) w bezustannym procesie rozprowadzania prany po naszym ciele subtelnym i fizycznym, zapewniając obydwu tym ciałom sprawność i zdrowie.
W jodze nadi są porównywane do gałęzi drzewa, natomiast meridiany, większe kanały energetyczne, są porównywane do jego pnia. Pomimo tego, że nadi są uważane za maleńkie kanały, mają one kluczowe znaczenie dla całego procesu utrzymywania energii ciała subtelnego na odpowiednim poziomie. Kontrolowanie energią za pomocą nadi daje możliwość osiągnięcia wewnętrznej równowagi i poprawienia ogólnego stanu naszego zdrowia fizycznego.
„technika nadi” – systemu holistycznego uzdrawiania, który sprawdza się w wielu przypadkach. Pomaga mi ON prowadzić zdrowszy tryb życia i przywracać w umyśle porządek. Technika nadi łączy w jedną holistyczną metodę wszystkie umiejętności. Pomimo swojej prostoty, okazała się ona niezwykle skuteczna. Wpłynęła bardzo pozytywnie na ludzi, którzy zdecydowali się ją wypróbować.

Dobrze zbilansowana dieta nie tylko jest niezbędna do tego, aby
nasze ciało fizyczne pozostawało zdrowe i sprawne, ale ma także ogromne znaczenie dla przyswajania prany, czyli energii życiowej, oraz utrzymywania sprawności systemu energii subtelnych.
Kolor przyjmowanych przez nas pokarmów jest równie ważny, jak ilość zawartych w nich substancji odżywczych,
dlatego powinniśmy zawsze mentalnie je wchłaniać, by łatwiej później osiągnąć harmonię i równowagę.
wszystkie problemy zdrowotne w pewnym stopniu mają swoje źródło w umyśle
są proste ćwiczenia, które pobudzają równy i miarowy przepływ energii przez kanały energetyczne naszych ciał.
Osoby uprawiające medycynę posiadają wręcz dobry stan zdrowia jako efekt swobodnego poruszania się owej energii życiowej.
Blokada która ogranicza przepływ energii wywiera następnie wpływ na konkretne części ciała fizycznego, wywołując różnego rodzaju choroby
Rozumienie w jaki sposób energia przepływa przez nadi i ciało subtelne, pomoże ci zyskać większą kontrolę nad funkcjonowaniem twojego ciała i umysłu, co w perspektywie długoterminowej wpłynie bardzo
korzystnie na ogólną jakość twojego życia.
Mapa ludzkiego ciała to skomplikowana sieć kanałów (meridianów), przez które ze strategicznych miejsc do głównych narządów bezustannie przepływa energia.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>